به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
2
خرداد
1398
کد خبر: 13539 تاریخ و ساعت انتشار: 97/12/22 16:39
قرعه سیزدهمین عرضه اولیه امسال فرابورس به نام بیمه معلم افتاد
5 درصد از سهام «ومعلم» در بازار دوم روی میز فروش می‌رود
مدیرعامل بیمه معلم با بیان اینکه شرکت توانست به تدریج دامنه فعالیت‌های خود را توسعه داده و موفق به اخذ مجوز فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تمامی رشته‌های بیمه زندگی و غیر زندگی و اتکائی شود، گفت: در حال حاضر شرکت بیمه معلم در بازار بیمه کشور به عنوان قدیمی‌ترین شرکت بیمه خصوصی در عرضه تمامی خدمات بیمه‌ای فعال است و شمار زیادی از فعالان اقتصادی کشور و آحاد مردم از محصولات و خدمات این شرکت بهره می‌برند.

پنجاهمین نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» به معرفی شرکت بیمه معلم که شنبه 25 اسفندماه 5 درصد از سهام آن در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود، اختصاص داشت که طی این نشست مدیران شرکت در خصوص ویژگی‌ها و ظرفیت‌های بیمه معلم و جایگاه آن در صنعت بیمه صحبت کردند.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، در این نشست محمد ابراهیم تحسیری مدیرعامل شرکت بیمه معلم به ذکر تاریخچه‌ای از این شرکت پرداخت و گفت: بیمه معلم با عنوان اولیه «شرکت بیمه صادرات و سرمایه‌گذاری» در سال ۱۳۷۳ با مشارکت نظام بانکی و به منظور توسعه فعالیت‌های صادراتی و ارائه پوشش‌های بیمه‌های اعتباری در مقابل ریسک‌های موجود تاسیس شد و در تیرماه سال ۱۳۸۶ پس از واگذاری بخش عمده سهام شرکت و بر اساس تصمیم سهامداران جدید نام شرکت به «بیمه معلم » تغییر یافت.

تحسیری با بیان اینکه شرکت توانست به تدریج دامنه فعالیت‌های خود را توسعه داده و موفق به اخذ مجوز فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تمامی رشته‌های بیمه زندگی و غیر زندگی و اتکائی شود، افزود: در حال حاضر شرکت بیمه معلم در بازار بیمه کشور به عنوان قدیمی‌ترین شرکت بیمه خصوصی در عرضه تمامی خدمات بیمه‌ای فعال است و شمار زیادی از فعالان اقتصادی کشور و آحاد مردم از محصولات و خدمات این شرکت بهره می‌برند.

غلامرضا حیدری کرد زنگنه رئیس هیات‌مدیره بیمه معلم نیز در این نشست با اشاره به اینکه این شرکت ظرف 5 سال گذشته جهش بسیار خوبی داشته است، گفت: پرتفو و سود شرکت از حدود 260 میلیارد تومان به حدود 1650 میلیارد تومان رسیده و رشد بیش از 6 برابری را در پرتفو شرکت تجربه کرده است.

به گفته وی بیمه معلم که شرکتی زیان‌ده بوده با عملکردی مثبت و رو به رشد در چند سال گذشته سودده شده است و شفافیت در حساب‌های بیمه معلم و حرکت این شرکت در مسیر استراتژی‌های تعریف‌شده برای این مجموعه از عوامل زمینه‌ساز این موضوع بوده است.

رئیس‌ هیات‌مدیره بیمه معلم همچنین عنوان کرد با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته این شرکت در آینده شرایط به مراتب بهتری نیز از حال حاضر خواهد داشت که این امر در سایه تلاش و کوشش کارکنان و مدیریت این مجموعه محقق می‌شود.

آرش بیگلریان معاون مالی و اقتصادی بیمه معلم نیز در این نشست در خصوص مطالبات شرکت گفت: طبق آئین‌نامه‌های شورای عالی بیمه سه کمیته اصلی شامل ریسک، تطبیق قوانین و مقررات و حسابرسی در شرکت بیمه معلم وجود دارد که یکی از کمیته‌های فرعی تحت آن کمیته وصول مطالبات است، این کمیته در تمامی شعب شرکت تیم‌هایی دارد که پیگیری وصول مطالبات را انجام می‌دهد.

به گفته وی میزان مطالبات شرکت در 29 اسفند سال گذشته حدود رقم 550 میلیارد تومان بوده که بخش عمده آن به دلیل فروش اقساطی خدمات بیمه و بیمه‌نامه‌ها به معلمان و کارکنان کشتیرانی است و در سال 97 حدود 90 درصد از این رقم که در صورت مالی سال 96 تحت عنوان اقساط با سررسید آتی آمده، وصول شده است.

در این نشست همچنین مبینا بنی‌اسدی مدیر روابط عمومی فرابورس ایران در مورد وضعیت شرکت‌‌های بیمه‌ای و عرضه اولیه بیمه معلم، گفت: گروه بیمه و صندوق بازنشستگی به جز تامین اجتماعی نزدیک به 2.5 درصد از ارزش کل بازار فرابورس ایران را به خود اختصاص داده است و در این گروه در حال حاضر سهام 18 شرکت در حال معامله است و روز شنبه 25 اسفندماه با عرضه 20 درصد از سهام شرکت بیمه معلم این شرکت نیز به تابلو معاملات فرابورس اضافه می‌شود.

وی دامنه قیمتی در عرضه اولیه سهام شرکت بیمه معلم  را از 2600 تا 2700 ریال اعلام کرد که حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی در این عرضه اولیه 750 سهم تعیین شده است.

لازم به ذکر است کل سهام شرکت بیمه معلم به تعداد یک میلیارد و 500 میلیون سهم است که از این میزان 75 میلیون سهم معادل 5 درصد از سهام آن شنبه 25 اسفندماه برای نخستین بار به عموم عرضه می‌شود. مدیر عرضه این شرکت کارگزاری امین آوید و متعهد خرید آن نیز شرکت سرمایه‌گذاری سامان فرهنگیان است که سقف تعهد خرید آن مجموعا 50 درصد سهام قابل عرضه در عرضه اولیه است.

 

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما