به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
27
خرداد
1398
کد خبر: 13479 تاریخ و ساعت انتشار: 97/10/19 10:28
23 دی‌ماه یازدهمین عرضه اولیه امسال فرابورس رقم می‌خورد
15 درصد از سهام زدشت برای نخستین بار عرضه می‌شود
فرابورس ایران در نه‌ماه نخست سال 97 میزبان عرضه اولیه بخشی از سهام شرکت‌های پتروشيمي غدير، کشاورزي و دامپروری ‏بينالود نيشابور، کشت و دام قيام اصفهان، تجارت الکترونيک پارسيان کيش، عطرین نخ قم، داروسازي آوه سينا، توليدات ‏پتروشيمي قائد بصير، سنگ آهن گهرزمین، صنايع ماشين‌هاي اداري ايران و کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت بوده است.‏

یکشنبه آتی شاهد عرضه اولیه 103 میلیون و 500 هزار سهم شرکت کشت و صنعت و دامپروری و مرغداری دشت خرم‌دره معادل 15 درصد از کل 690 میلیون سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی فرابورس ایران، یازدهمین عرضه اولیه سال 97 در فرابورس مربوط به یک شرکت از گروه زراعت و خدمات وابسته است که با عرضه بخشی از سهام این شرکت در نماد «زدشت»، چهار عرضه از یازده عرضه اولیه امسال فرابورس به شرکت‌های زراعی و خدمات وابسته اختصاص می‌یابد.

در این عرضه اولیه که به روش ثبت سفارش انجام می‌‌شود دامنه قیمت هر سهم زدشت از مبلغ 1850 تا 1950 ریال تعیین شده و حداکثر سهامی که هر شخص حقیقی و حقوقی می‌توانند در جریان عرضه اولیه خریداری کنند 1200 سهم است.

از ارکان این عرضه می‌توان به شرکت کارگزاری بورس بهگزین به عنوان مدیر عرضه و متعهد خرید 25 درصد از سهام قابل عرضه اشاره کرد.

همچنین شرکت مادرتخصصی و سرمایه‌گذاری سینا نیز خرید 25 درصد از سهام قابل عرضه را در صورت فروش نرفتن آن در روز عرضه اولیه متعد شده است. در مجموع سقف تعهد خرید در این عرضه 50 درصد از سهام قابل عرضه است که بین کارگزاری بورس بهگزین و سرمایه‌گذاری سینا تقسیم شده است.

گفتنی است فرابورس ایران در نه‌ماه نخست سال 97 میزبان عرضه اولیه بخشی از سهام شرکت‌های پتروشيمي غدير، کشاورزي و دامپروری بينالود نيشابور، کشت و دام قيام اصفهان، تجارت الکترونيک پارسيان کيش، عطرین نخ قم، داروسازي آوه سينا، توليدات پتروشيمي قائد بصير، سنگ آهن گهرزمین، صنايع ماشين‌هاي اداري ايران و کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت بوده است.

 

 

 

 

 

 

منبع خبر:
ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما