به روزرسانی :
برای ورود به سامانه سهامداران فرابورس ایران کلیک کنید
6
تیر
1398
پیام مدیرعامل

«ای مالک! دارایی روح مملکت است و سازمان معیشت و حیات جامعه بر ثروت آن گردش می‌کند؛ بنابراین اگر اوضاع مالی قوم آشفته باشد، انتظام کشور را توقع مدار. مملکت به مثابه خانه‌ایست که ملت خانواده آن را تشکیل می‌دهند. دارایی آبروی آن خانه و مدار زندگی آن خانواده است. آری، کلیّه نیازمندی‌ها و حوائج مردم بر خراج مملکت تحمیل می‌شود. تو مبانی مالی را محکم کن تا رشته‌ی جهان و رگ حیات ملت استوار باشد.»."

بخشی از فرمان نامه امیرمؤمنان حضرت علی(ع) به مالک اشتر

دستیابی به رشد و توسعه پایدار اقتصادی نیازمند انباشت سرمایه است. به بیان دیگر از آنجاكه سرمایه جزو اصلی‌ترین پیش‌نیازهای فعالیت‌های اقتصادی محسوب می‌شود و عموما جایگاهی هم تراز مدیریت و منابع انسانی در امر تولید دارد، از این رو انباشت آن نیز می‌تواند به نوعی ضامن رشد اقتصادی هر کشوری باشد.

در حال حاضر یکی از مهمترین عواملی که در خلال سال‌های اخیر موجب تفاوت کشورها در مقوله سطح رفاه و رشد اقتصادی شده به مساله سطح سرمایه‌های آن کشور برای استفاده در فعالیت‌های اقتصادی و دانش انباشته قابل تجاری‌سازی باز می‌گردد.

بازارهای مالی از جمله مهمترین نهادهایی به شمار می‌روند که با تجمیع سرمایه‌های خُرد و کلان و هدایت آن‌ها به سمت پروژه‌های اقتصادی، ضمن تامین مالی صاحبان این طرح‌ها به خلق ارزش افزوده و دستیابی به رفاه اقتصادی کمک قابل ملاحظه‌ای می‌کنند. به بیان دیگر این بازارها، جایگاهی کلیدی در تجهيز و هدايت وجوه موجود در اقتصاد به سمت بخش‌هاي توليدي و صنعتي و به تبع آن بهبود رشد اقتصادي دارند و با جذب پس‌اندازها و تامين منابع لازم براي سرمايه‌گذاري، كاهش ريسك سرمايه‌گذاري و مديريت اوراق بهادار، تاثير قابل ملاحظه‌ای بر رونق تولید و افزایش سطح رفاه جامعه بر جای می‌گذارند.

شرکت فرابورس ایران به عنوان یکی از مهمترین ارکان اجرایی بازار سرمایه کشور با بهره‌گیری از تیمی جوان و پرانرژی می‌کوشد تا به مهم‌ترین ماموریت خود که فراهم ساختن یک بازار مالی کارا و سازمان یافته برای مبادله اوراق بهادار و تضمین شفافیت محیط معاملات به منظور تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی است جامه عمل بپوشاند.

در این راستا مهمترین اهداف ما را مواردی همچون توسعه فرآیندها و روش‌های تامین مالی و معاملات اوراق بهادار، ایجاد یک محیط پویا و مطمئن برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کشور، تامین مالی اقتصاد دانش‌بنیان، رسیدن به آخرین سطح از استانداردهای بین‌المللی و همچنین افزایش آگاهی عمومی نسبت به بازار سرمایه و نحوه مشارکت در آن تشکیل می‌دهند که در طول سال‌های اخیر برای رسیدن به این اهداف تلاش کرده و همواره آن‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم.

توجه به تامین مالی فعالیت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های کوچک و متوسط، دولت جمهوری اسلامی ایران، ناشران و بعضا بخش‌های متنوع اقتصادی، محورهای مغفول بازار سرمایه ایران در طول سال‌های اخیر بوده‌اند که فرابورس ایران از طریق راه‌اندازی بازارها و ابزارهای معاملاتی مختلف سعی در برداشتن این محدودیت‌ها داشته است. بنابراین در این رکن بازار سرمایه در تلاشیم به کمک تخصص‌گرایی نوآورانه پیشران بازار سرمایه کشور باشیم و پاسخ روشنی به تمامی انتظارات فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران دهیم.

در کنار اقداماتی که با هدف تامین مالی اقتصاد کشور در این بورس انجام می‌شود، همچنین می‌کوشیم به کمک ارتباط هرچه بیشتر با بورس‌های معتبر بین‌المللی، ضمن جذب سرمایه‌گذاران خارجی، بستری را نیز به منظور توسعه کمی و کیفی بازارها و ابزارهای معاملاتی خود طبق استانداردهای روز دنیا فراهم آوریم.

امید که با گسترش بینش و فرهنگ نقش‌آفرینی بازار سرمایه در تامین مالی اقتصاد، سرمایه‌گذاری در تولید ترغیب و رشد اقتصادی کشور بیش از پیش از سمت بازار سرمایه تحریک شود.

امیر هامونی

ارزش بازار فرابورس ایران
مجموع بازار ها
به تفکیک صنعت
به تفکیک بازار
به تفکیک نماد
معاملات امروز فرابورس ایران
حجم معاملات
ارزش معاملات
تعداد معاملات
© 1391 شرکت فرابورس ایران
  دیدگاه شما